Egzamin ósmoklasisty 2020

Nic nie ryzykujesz! Dobry wynik na egzaminie, albo zwrot pieniędzy.

Zastanawiasz się jak opanować materiał wymagany na egzamin ósmoklasisty? Z video-repetytoriami EQURS przygotujesz się kompleksowo do egzaminu z języka polskiego, matematyki, a także języka angielskiego. Video-repetytoria EQURS to:

  • nowoczesna alternatywa dla papierowych repetytoriów
  • przystępna i przejrzysta forma
  • konkurencyjna cena

Zobacz filmik, aby dowiedzieć się więcej!

Odtwórz wideo

ALTERNATYWA DLA PAPIEROWYCH REPETYTORIÓW

Nowa era, w której żyjemy wymaga nowych rozwiązań. Komputer i smartfon to wcale nie "rozpraszacze". W EQURS stosujemy najnowsze rozwiązania, tak aby wprowadzić polską edukację w XXI wiek.

UCZ SIĘ SWOIM TEMPEM

Wszystkie lekcje prezentowane są w krótkiej i przystępnej formie. Każda z lekcji jest nie dłuższa niż 10 minut, tak abyś mógł dostosować naukę do swojego harmonogramu dnia.

ALTERNATYWA DLA TRADYCYJNYCH KOREPETYCJI

Koszt video-repetytoriów jest nieporównywalnie niższy od tradycyjnych korepetycji. Co więcej, nasze videa, możesz odtworzyć dowolną liczbę razy i zawsze wrócić do interesującego Cię zagadnienia.

DARMOWA WERSJA DEMO

Chcesz przekonać się, czy video-repetytoria EQURS to rzeczywiście rozwiązanie dla Ciebie? Przygotowaliśmy wersję DEMO, z której możesz skorzystać całkowicie za darmo.

Dobrze zdany egzamin, albo zwrot pieniędzy!

0 +
Lekcji

Lekcje video

W każdym video-repetytorium znajdziesz około 60 lekcji video, prezentujących w krótkiej i przystępnej dla każdego formie wszystkie niezbędne zagadania na egzaminie.

0 +
Notatek

Notatki

Pod każdą z lekcji przygotowaliśmy dla Ciebie jej krótkie podsumowanie w formie użytecznych i praktycznych notatek.

0 +
Ćwiczeń

Interaktywne ćwiczenia

Po przerobieniu lekcji masz możliwość powtórzenia materiału poprzez wykonanie interaktywnych ćwiczeń i quizów, dzięki którym utrwalisz nabytą wiedzę.

Język polski

Chcesz skutecznie powtórzyć najważniejsze motywy występujące w Quo vadis, przypomnieć sobie czym jest imiesłów, dowiedzieć się jak napisać dobrą charakterystykę? To i wiele, wiele innych znajdziesz w naszym kursie przyogotowującym do egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego.


Dr Ewa Frączek

Nauczyciel, wykładowca akademicki, korepetytor i publicystka. Od ponad jedenastu lat na bieżąco z egzaminami, maturami, nowinkami i zmieniającym się programem – zarówno z polskiego, jak i historii. Autorka jednego z pierwszych w Polsce podręczników przygotowujących do egzaminu ósmoklasisty – TAK, ZDAM! oraz kursów dla nauczycieli OPERON („Oswoić maturę z polskiego”, „Oswoić maturę z historii”, kurs biblioterapii).

Matematyka

Algebra, geometria, funkcje, pierwiastki, zadania na dowodzenie… Czy na pewno poradzisz sobie z tym na egzaminie ósmoklasisty z matematyki? Zapisz się na nasz kurs, aby przekonać się, że matematyka nie musi być taka straszna!


Dr Joanna Studnik

Joanna ukończyła studia magisterskie i doktoranckie na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, uzyskując tytuł Doktora Nauk Fizycznych. W czasie studiów brała udział w międzynarodowym programie Erasmus/Tempus, uczestnicząc w zajęciach i zdając egzaminy na Uniwersytecie w Manchester. Joanna ma bardzo bogate doświadczenie dydaktyczne, na które składają się przede wszystkim: publikacje artykułów naukowych z fizyki i matematyki; recenzje podręczników szkolnych; praca w różnych placówkach edukacyjnych począwszy od szkół podstawowych poprzez szkoły średnie (gimnazjum, liceum, technikum), a skończywszy na uczelniach wyższych.
Joanna bardzo lubi młodzież i niezwykle ceni sobie możliwość przebywania ze swoimi uczniami, którym przekazuje wiedzę, a w zamian otrzymuje możliwość spojrzenia na współczesność przez pryzmat młodego człowieka. Z zamiłowania jest malarką. Brała udział w konkursach i wystawach krajowych i zagranicznych (http://joannastudnik.wixsite.com/obrazy).

Język angielski

Obawiasz się gramatyki, a angielskie czasy sprawiają Ci trudności? Chcesz powtórzyć najważniejsze słownictwo? Nie wiesz, czy dasz sobie radę z czytaniem i słuchaniem po angielsku? Zapraszamy do naszego video-repetytorium dla zdających egzamin ósmoklasisty z języka angielskiego!


Mark Fordham

Mark pochodzi z Londynu, gdzie przez wiele lat pracował jako nauczyciel języka angielskiego i francuskiego, w tym języka biznesowego. Występował on również jako prezenter w angielskich programach telewizyjnych oraz reklamach. Obecnie, mieszkając w Polsce, jest nauczycielem w jednym z najbardziej renomowanych liceów w kraju. Mark zaprezentuje Wam najważniejsze słownictwo i wyrażenia, które przydadzą się Wam na egzaminie ósmoklasisty!

Kalina Sikorska

Kalina ukończyła studia na Queen Mary, University of London. Postanowiła wrócić do Polski, aby nauczyć rodaków języka Szekspira i Eda Sheerana. Uczenie angielskiego to jej pasja i zawsze stara się pokazać uczniom, że nauka języka to świetna zabawa. Kalina prowadzi część gramatyczną i udowodni Wam, że okresy warunkowe nie gryzą, a present perfect da się pokochać!

Dzięki platformie EQURS mogę przygotować się do matury. To o wiele tańsze i wygodniejsze niż tradycjne korepetycje.
Basia

Podstawowe informacje o egzaminie ósmoklasisty

Oznaczenie organów

Jeżeli w zadaniu nie podano nazw organów i ich siedziby, adresu strony, którą zdający ma reprezentować lub siedziby sądu (a nie można jej ustalić bez wskazania siedziby organu lub też wskazano tylko pierwszą literę siedziby np. Dyrektor Izby Skarbowej „w A.”), w rozwiązaniu należy posługiwać się tymi określeniami. Natomiast w przypadku ich braku, wskazać siedzibę czy adres w podobny sposób lub podać dane wymyślone. To samo dotyczy personaliów stron i pełnomocników.

Daty

Daty wskazane w zadaniu mają znaczenie dla określenia stanu prawnego, jaki należy uwzględnić przy jego rozwiązaniu, a także dla zachowania terminów procesowych. W przypadku, gdy zadanie nie zawiera dat zdarzeń, czynności, należy je rozwiązać wg stanu prawnego, który obowiązuje na dzień zdawania egzaminu. Można wtedy wskazać daty doręczenia (odpowiednio), decyzji, postanowienia, interpretacji, wyroku w treści sporządzanego pisma, z uwzględnieniem daty zdawania egzaminu.

Komentarze i orzecznictwo

Zdający nie mogą korzystać z komentarzy i orzecznictwa. Tym samym mogą, ale nie muszą, powoływać się na konkretne orzeczenia (ze wskazaniem dat i sygnatur) sądów czy trybunałów.

Własne dane

Ważne, aby w pracy nie posługiwać się własnymi danymi.